When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

آزمایش جدید نوکیا برای استفاده از انرژی خورشیدی

نوکیا در یک پروژه تحقیقاتی که به تازگی به اتمام رسیده است ، امکان استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی مورد نیاز تلفن های همراه را مورد ارزیابی قرار داد . نوکیا برای انجام دقیق این پروژه ، آزمایشات خود را در مناطق مختلفی از جهان و در شرایط آب و هوایی متفاوتی انجام داد . اگر در مورد نتایج این آزمایشات کنجکاو هستید ، نوکیا اعلام کرده که بطور کلی استفاده از انرژی خورشیدی برای تلفن های همراه ممکن است ولی بسیار چالش برانگیز و رقابتی است و در شرایط فعلی غیر عملی است .

این پروژه تحقیقاتی با استفاده از پنج نمونه اولیه از تلفن های همراه انجام شده بود که ۲ عدد از این نمونه ها در قطب شمال مورد آزمایش قرار گرفتند ، یکی در کنیا ، یکی در جنوب سوئد و یکی هم برروی یک قایق بادبانی در دریای بالتیک . همانطور که میدانیم مکان در تهیه این نوع انرژی نقش بزرگی را بازی میکند ، مثلا در مناطق نزدیک به استوا که تابش مستقیم آفتاب وجود دارد ، نتایج بسیار بهتر است . با این حال انرژی بدست آمده از انرژی خورشیدی تنها برای انجام تماسهای تلفنی ، آنهم برای مدتی محدود مناسب بود .

یکی دیگر از محدودیت های موجود برای کسب این نوع انرژی ، مربوط به کوچک بودن اندازه بعضی از گوشی های تلفن همراه بود که این بدان معنی است که آنها فقط امکان استفاده از پانل های خورشیدی کوچک دارند و این یعنی انرژی کمتر دریافتی . نکته دیگری که در این تحقیق بدست آمد ، زاویه تابش نور خورشید به پانل ها بود که میتواند در مقدار انرژی دریافتی تاثیر داشته باشد و نکته آخر اینکه بدلیل نیاز تلفن های همراه به نور خورشید ، امکان حمل آنها برای مدت طولانی در جیب یا کیف نیست .

جدا از نتایج این آزمایش که مطمئنا نتایج بسیار خوبی برای متخصصان و کارشناسان نوکیا در بر داشته است ، انجام این گونه آزمایشات از طرف نوکیا نشان دهنده اهمیت پیدا کردن راههای مختلف برای توسعه تلفن های همراه در آینده است .

Share Button
امین قهاری
0
۰

۰ Comments

Leave a reply