When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

معرفی کامل سیستم عامل اندروید ۴.۰

اندروید ، سیستم عامل محبوب گوگل است که این روزها طرفداران بسیاری دارد . درست مدتی قبل بود که گوگل نسخه ۴.۰ این سیستم عامل را معرفی کرد و از آن به بعد بسیاری از شرکتها به دنبال تهیه این نسخه سیستم عامل اندروید برروی دستگاههای خود هستند . بد نیست با هم نگاهی به ویژگی های این نسخه از اندروید گوگل بیاندازیم .

اندروید ۴.۰ (Ice Cream Sandwich) ، آخرین نسخه سیستم عامل اندروید است که برای استفاده در  تلفن های همراه ، تبلت ها و دستگاههای دیگر در دسترس است . این نسخه براساس مشخصات و ویژگی هایی ساخته شده است که مردم علاقه بیشتری نسبت به آن از خود نشان داده اند . راحتی انجام چند کار بصورت همزمان ، سیستم اطلاع دهنده بسیار قدرتمند ، سفارشی کردن صفحه اصلی ، تغییر اندازه widget ها و محیط بسیار عالی برای به اشتراک گذاری و برقراری ارتباطات .

ساده ، زیبا و مفید

رابط کاربری توسعه یافته ، لطیف

در واقع اندروید ۴.۰ با استفاده از قدرتی که دارد ، به کاربر اجازه انجام کارها را با اعمالی ساده تر داده ، با استفاده از حرکات بصری ، انیمیشن های عالی و انجام فعل و انفعالاتی جالب محیطی بسیار مفید و جذاب را برای کاربران ایجاد میکند . یک صفحه کاملا بهینه سازی شده که با رزولوشن بالا قابلیت خواندن را توسعه بخشیده است .

دکمه های مجازی در نوار ابزار بسیار سریع و آنی به کاربر اجازه انجام دستوراتی مانند Back ، Home و اجرای اپلیکشن هایی که اخیرا اجرا کرده اید را میدهد . نوار ابزار و دکمه های مجازی در تمامی حالات و صفحات در دسترس است ، اما آنها در زمانی که یک اپلیکشن بصورت تمام صفحه است ، محو میشوند . همچنین شما میتوانید به گزینه متنی اپلیکشن در Action bar دسترسی داشته باشید تا آنرا در بالای صفحه نمایش (و بعضی وقتها در پایین) نشان دهد .

همزمانی انجام چند کار یا Multitasking یکی از ابزارهای قدرتمند اندروید است که در نسخه ۴.۰ قدرتمندتر و آسانتر نیز شده است . دکمه Recent app به شما اجازه پرش آنی از یک کار به کار دیگری که در لیست نوار ابزار وجود دارد را میدهد . لیستی که باز میشود به شما تصاویری از برنامه هایی که اخیرا اجرا کرده اید را میدهد که در صورت لمس کردن آنها ، شما را به اپلیکشن مورد نظرتان منتقل میکند .

سیستم آگاهی دهنده بسیار فعال و قدرتمند ، شما را به سرعت از پیامهای دریافتی ، پخش موسیقی ، زمان واقعی آپدیت اپلیکشن ها و بسیاری از اطلاعات مفید دیگر مطلع می سازد . روی دستگاههایی که دارای یک صفحه نمایش کوچک هستند ، اطلاعیه ها (Notifications) در بالای صفحه نمایش ظاهر میشود ، اما در دستگاههایی که دارای صفحه نمایش بزرگتر هستند آنها در نوار سیستم ظاهر میشوند .

پوشه های صفحه اصلی

پوشه های صفحه اصلی ، یک راه جدید را برای گروه بندی اپلیکشن ها و میانبرها در اختیار شما قرار میدهد و آن کشیدن یکی از آنها به درون پوشه مورد نظر است . همچنین شما بصورت آنی میتوانید اطلاعات یک اپلیکشن را دیده و یا به راحتی یک اپلیکشن را از حالت نصب خارج ، غیر قابل دسترس و یا نصب مجدد کنید .

Widget ها با قابلیت تغییر اندازه

صفحه اصلی در اندروید ۴.۰ با محتوایی قدرتمند و قابل سفارشی شدن طراحی شده است . شما هم اکنون کارهایی بیشتر از اضافه کردن میانبرها میتوانید انجام دهید . Widgetها به شما اجازه چک کردن ایمیل ، استفاده از تقویم ، گوش کردن به موسیقی ، استفاده از شبکه های اجتماعی و بسیار از کارهای دیگر را از دورن صفحه اصلی میدهند و البته بدون نیاز به اجرای یک اپلیکشن خاص ، Widgetها قابلیت تغییر اندازه دارند ، پس شما میتوانید آنها را برای نشان دادن بیشتر محتوا گسترش دهید و یا برعکس آنها را برای استفاده بیشتر از فضا ، کوچک کنید .

 

انجام عمل های بیشتر

صفحات قفل شده (lock screens) ، هم اکنون به شما اجازه انجام اعمال بیشتری را بدون باز کردن آن میدهند . از طریق صفحه قفل شده هم اکنون شما میتوانید ، مستقیما از دوربین استفاده کنید یا پنجره حاوی اطلاعیه هایتان را چک کنید . هنگامی که به موسیقی گوش میکنید ، شما حتی می توانید نحوه پخش موسیقی را مدیریت کنید .

 

پاسخگویی سریع به تماس ها

هنگامی که شخصی با شما یک تماس تلفنی برقرار میسازد ، شما به سرعت میتوانید با یک پیام متنی به آن پاسخ دهید و هیچ نیازی به جواب دادن به تماس یا بازکردن قفل دستگاه نیست . در صفحه ای که تماس گرفته شده با شما را نشان میدهد ، شما به سادگی میتوانید لیستی از پاسخهای متنی را مشاهده کنید و سپس با انتخاب نوع جواب با استفاده از انگشت خود و لمس آن (در صورتیکه صفحه نمایش دستگاه شما لمسی است) ، پیام مورد نظر را ارسال و به مکالمه پایان دهید . شما میتوانید پیامهای مورد نظر خود را آماده و آن را در لیست پیامهای قرار دهید ، البته میبایست این کار را از طریق اپلیکشن Setting انجام دهید .

از بین بردن اطلاعیه ها ، کارها و تب های مرورگر

اندروید ۴.۰ اطلاعیه ها ، لیست اپلیکشن های اخیر شما و تب های مرورگر شما را به راحتی مدیریت میکند . شما هم اکنون میتوانید یک اطلاعیه و یا یک اپلیکشن خاص را از لیست اطلاعیه یا اپلیکشن ها به راحتی حذف کنید و البته دقیقا میتوانید این کار را برای تبهای مرورگر نیز انجام دهید .

توسعه متن ورودی و چک کردن املای کلمات

یک کیبورد بسیار نرم و راحت در اندروید ۴.۰ ، متنهای تایپ شده توسط کاربر را بسیار سریعتر و دقیق تر از قبل وارد سیستم میکند . تصحیح غلط ها و پیشنهاد کلمات نیز در این نسخه توسعه یافته است که البته این کار با استفاده از یک فرهنگ کلمات پیش فرض انجام میشود . برای اصلاح غلط های املایی ، در اندروید ۴.۰ سیستم  spell-checker وجود دارد که خطاها را مشخص و کلمات جدید را نیز پیشنهاد میکند . با زدن یک ضربه به صفحه نمایش ، شما میتوانید ، یک کلمه را حذف و یا آن را به دیکشنری اضافه کنید حتی شما میتوانید کلمه پیشنهادی را با غلط املایی نیز جابجا کنید . برای تخصصی کردن ویژگی ها و یا اضافه کردن یک زبان دیگر ، شما هم اکنون میتوانید سرویس های مورد نظر خود را به راحتی دانلود کنید .

 

صدای ورودی قدرتمند

اندروید ۴.۰ یک موتور جدید و قدرتمند برای دریافت صدای ورودی را معرفی کرد که قابلیت تشخیص صدا را نیز دارد . این ابزار قدرتمند به شما این اجازه را میدهد که متن مورد نظر خود را برای ورود به سیستم بخوانید (به هر مقدار که میخواهید و به هر زبانی) . شما میتوانید به مدت طولانی به صحبت خود ادامه دهید و حتی در مواقع لزوم نیز این کار را متوقف کنید . امکان نقطه گذاری و ایجاد جملات جدید نیز وجود دارد . البته متن ورودی در صورت اشتباه بودن با رنگ خاکستری به شما نشان داده میشود . بعد از دیکته کردن متن موردنظر ، میتوانید با زدن یک ضربه به محل مورد نظر ، کلمه مورد نظر خود را جابه جا یا تغییر دهید .

کنترل بر روی اطلاعات شبکه

دستگاههای قابل حمل میوانند بطور وسیع در انتقال اطلاعات ، مقایسه داده ها ، دانلود اپلیکشن ها و بسیاری از کارهای دیگر در شبکه فعالیت کنند . به منظور پاسخگویی به نیازهای شما ، اندروید ۴.۰ یک کنترل جدید برای مدیریت داده های استفاده شده در شبکه را اضافه کرده است .

در اپلیکشن Setting ، چارتها و نمودارهای رنگی ، مجموع اطلاعات استفاده شده برروی هر نوع شبکه را نشان میدهد (موبایل یا Wifi) ، همانطور که مقدار داده های مورد استفاده هر اپلیکشن را نیز نشان میدهد . شما میتوانید سطح هشدار و محدودیت استفاده از داده ها را بصورت شخصی تنظیم کنید .

 

طراحی برای دسترسی

تنوع ویژگیهای جدید در اندروید به طرز مناسبی برای افراد دارای مشکل مانند افراد نابینا یا کسانی که از نظر دید دچار مشکل هستند ، افزایش یافته است و آنها میتوانند به این سیستم عامل دسترسی داشته باشند . یکی از مهمترین امکانات اضافه شده ، حالت explore-by-touch است که به کاربر اجازه استفاده از صفحه نمایش بدون دیدن آن را میدهد .

ارتباطات و اشتراک

 پروفایلها

در سراسر سیستم ، گروههای اجتماعی شما ، پروفایلها و لیست دوستان شما با هم مرتبط و یکپارچه هستند . در مرکز یک اپلیکشن People قرار دارد که به شما اطلاعات بسیار جامعی از پروفایل ها را میدهد ، شامل تصویر بزرگ پروفایل ، شماره تلفن ها ، آدرس و اکانت ها ، Status update ، رویدادها و یک دکمه جدید برای اتصال شبکه های اجتماعی بصورت یکپارچه .

اطلاعات تماس با شما در یک پروفایل جدید بنام “Me” ذخیره میشود که اجازه عملیات به اشتراک گذاری به همراه اپلیکشن ها و دیگران را راحتتر میکند . همه اطلاعات تماس یکپارچه شما در یک لیست که برای تنظیم بسیار راحت می باشد ، نشان داده میشود .

 

تقویم

برای کمک به سازماندهی قرار ملاقاتها و رویدادها ، با بروزرسانی تقویم شما میتوانید بطور یکجا همگی برنامه ریزی های شخصی ، کاری ، اجتماعی و غیره را در اختیار داشته باشید . با اجازه کاربر سایر اپلیکشن ها میتوانند از رخدادهای موجود در تقویم و یا به یادآوری یک رخداد استفاده کنند .

این برنامه برای اندروید ۴.۰ دوباره طراحی شده است و به کاربر اجازه مدیریت راحتتر رویدادها را میدهد . تقویم نیز با استفاده از رنگهای مختلف و قابلیت بزرگنمایی برای دیدن جزئیات رویدادها بسیار بهتر از قبل شده است .

قابلیت های فراوان دوربین

اپلیکشن دوربین شامل ویژگیهای بسیاری است که به شما اجازه به ثبت رساندن بهترین لحظات زندگیتان را با گرفتن عکسها و ضبط ویدئوها میدهد . بعد از گرفتن تصاویر ، شما به راحتی میتوانید آنها را ویرایش کرده و یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید . هم اکنون شما امکان گرفتن عکس در زمانیکه مشغول فیلمبرداری هستید ، را دارید فقط کافیست در هنگام فیلمبرداری به صفحه نمایش ضربه کوچکی بزنید تا این کار انجام شود و البته انجام این کار وقفه ای در عمل فیلمبرداری ایجاد نمیکند .

یکی دیگر از ویژگی های آن قابلیت تشخیص چهره است که این کار را با قرار دادن چهره در یک قاب و فوکوس خودکار برروی آن انجام میدهد . همچنین برای گرفتن تصاویری با دید بیشتر ، دوربین ، حالت پانوراما   single-motion را معرفی میکند .

بعد از گرفتن عکس یا ویدئوی مورد نظر ، شما میتوانید بسیار سریع آنرا بوسیله ایمیل ، پیام متنی ، بلوتوث ، شبکه های اجتماعی و راههای مختلف دیگر و فقط با لمس صفحه نمایش و انتخاب گزینه مورد نظر ، به اشتراک بگذارید .

 

طراحی دوباره اپلیکشن گالری به همراه ویرایشگر عکس

اپلیکشن گالری هم اکنون بسیار راحتتر اجازه مدیریت ، نشان دادن و به اشتراک گذاری عکس و ویدئوها را میدهد . راههای متنوعی برای مرتب کردن لیست آلبومها وجود دارد ، مانند مرتب کردن براساس زمان ، مکان ، مردم و برچسب ها . برای اینکه تصاویر بهترین حالت خود را داشته باشند ، گالری هم اکنون شامل یک ویرایشگر قدرتمند عکس است . شما میتوانید عکس ها را ببرید ، بچرخانید ، نقطه قرمز رنگ چشم را حذف کنید ، افکت های مختلف اضافه و بسیار کارهای دیگر را انجام دهید . بعد از ویرایش ، شما میتوانید یک یا مجموعه ای از عکسها و ویدئوها را از راههایی که ذکر شد به اشتراک بگذارید .

یک Widget مخصوص گالری تصاویر به شما اجازه دیدن تصاویر بطور مستقیم از صفحه اصلی را میدهد . Widget موردنظر میتواند تصاویری از مجموعه های انتخاب شده ، تصاویر تصادفی از بین آلبومها و یا یک عکس تک را نشان دهد . تنظمیات مربوط به این Widget بسیار راحت و آسان است .

Live Effects برای ویدئوها

Live Effects مجموعه ای از تغییر شکل های گرافیکی است که بعنوان سرگرمی برروی ویدئوهای گرفته شده توسط اپلیکشن دوربین قرار می گیرد . برای مثال ، شما میتوانید تصویر پس زمینه را با تصویر انتخابی خود تعویض کنید ، همچنین میتوانید با چهره افراد شوخی کنید و آنرا به شکل های مختلف درآورید (همانطور که در تصاویر میتوانید ببینید) . البته این افکت ها شامل مجموعه ای متنوع میباشد که میتوانید از آنها استفاده کنید . همچنین در خارج از اپلیکشن دوربین ، Live Effects در زمان اجرای بعضی از اپلیکشن ها که برای ویدئو چت استفاده میشوند نیز در دسترس است ، مانند اپلیکشن Google talk .

شما هم اکنون و راحتتر از قبل میتوانید هر چیزی را که برروی صفحه نمایشتان هست را با گرفتن یک عکس از صفحه نمایش (Screen shot) با دیگران به اشتراک بگذارید . دکمه های سخت افزاری اجازه گرفتن یک اسکرین شات و ذخیره آن را میدهند . بعد از آن شما میتوانید آن را دیده ، ویرایش کرده و آن را در گالری یا اپلیکشنی مشابه به اشتراک بگذارید .

مرورکردن وب

مرورگر اندروید تجربه مرورکردن صفحات وب را در اختیار شما قرار میدهد ، همانند یک مرورگر کامپیوتر دسکتاپ . شما اجازه مدیریت و همگام سازی آنی بوک مارک های گوگل کروم از هر اکانتی که هستید را دارید ، به سرعت شما را به مطلب مورد علاقه تان رسانده و حتی قابلیت ذخیره سازی برای خواندن آن ، در مواقعی که به شبکه دسترسی ندارید را میدهد .

برای مطالعه یک وبسایت ، شما هم اکنون میتوانید درخواست نسخه دسکتاپ وبسایت مورد نظر را داشته باشید تا نسخه مخصوص موبایل آن . با استفاده از اندروید ۴.۰ و با توجه به توسعه ابزارهای کاربردی ، شما تجربه وبگردی به مراتب بهتری نسبت به قبل خواهید داشت . در تستی که برروی اسمارت فون نکسوس اس انجام شد مرورگر اندروید ۴.۰ پیشرفتی نزدیک به ۲۲۰ درصد مرورگر اندروید ۲.۳ در محک V8 و حدود ۳۵ درصد در محک جاوا اسکریپت Sunspider 9.1 داشته است . برروی دستگاه گالاکسی نکسوس این اعداد به ترتیب به ۵۵۰ درصد در V8 و نزدیک به ۷۰ درصد در SunSpider بوده است .

 

توسعه ایمیل

در اندروید ۴.۰ ، عملیات مربوط به پست الکترونیکی به مراتب راحتتر برای فرستادن ، خواندن و مدیریت آنها شده است . برای ورود متن ها تکراری ، شما هم اکنون می توانید پاسخ های سریع خود را ساخته و آنها را برروی اپلیکشن موردنظر ذخیره کنید ، سپس با استفاده از یک منو وارد آنها شده و آنها را انتخاب کنید . شما بدون تعویض صفحه میتوانید به پیامهای خود پاسخ دهید .

برای تحت نظر گرفتن ایمیل های دریافتی ، یک widget که قابلیت تغییر اندازه را دارد به شما اجازه دسترسی و مشاهده ایمیل ها بصورت مستقیم از صفحه اصلی را میدهد و برای پاسخ دادن شما را به اپلیکشن اصلی ایمیل منتقل میکند .

ابداع

اندروید روزبه روز در حال توسعه میباشد و ابزارهای ارتباطی و کاربردی بیشتر و بهتری را برای کاربران خود به ارمغان می آورد .

Android Beam برای ارتباطات NFC

Android Beam ، یک ابداع است ، یک ویژگی برای اشتراک گذاری اطلاعات بین دو دستگاه که دارای قابلیت NFC میباشند . این قابلیت به افراد اجازه تبادل آنی اپلیکشن های مورد علاقه ، لیست ارتباطات ، موسیقی ، ویدئو و تقریبا هر چیزی را میدهد . این ابزار به طور غیرقابل باوری ساده و در عین حال بسیار مفید است و به هیچگونه منویی برای بازکردن و اپلیکشنی برای اجرا کردن نیاز ندارد . برای به اشتراک گذاری اپلیکشن ها ، Android Beam یک لینک از صفحه جزئیات اپلیکشن موردنظر در اندروید مارکت را ارسال میکند ، در دستگاه دیگر ، اپلیکشن مارکت اجرا و صفحه جزئیات را لود میکند تا به راحتی بتوان اپلیکشن مورد نظر را دانلود کرد .

Face Unlock

اندروید ۴.۰ یک رویکرد کاملا جدید برای بالابردن امنیت را معرفی کرد ، که با استفاده از آن یک دستگاه شخصی را به مراتب شخصی تر میکند . Face Unlock یک ابزار کاملا جدید است که به شما اجازه باز کردن دستگاهتان را با استفاده از چهره شما میدهد . این سیستم با استفاده از دوربین دستگاه ، چهره شما را شناسایی کرده و آن را در دستگاه ذخیره میکند . برای بازکردن دستگاه این سیستم چهره شما را تشخیص داده و اجازه استفاده از سیستم را به شما میدهد . البته در صورتیکه چهره شما شناسایی نشد و نتوانستید از دستگاه خود استفاده کنید ، میبایست از PIN یا الگوی پشتیبان استفاده کنید .

 

Wifi و بلوتوث

پشتیبانی از Wi-Fi Direct به شما اجازه ارتباط مستقیم با دستگاههای نزدیک آن را میدهد . سرعت بالای ارتباطی از مزیت های آن است و البته برای ارتباط بی سیم هیچ نیازی به دسترسی به اینترنت ندارید . شما از  Wifiمیتوانید برای انتقال فایلهای مختلف استفاده کنید و یا حتی دستگاه اندرویدی خود را به راحتی به یک چاپگر یا دستگاه دیگر متصل کنید .

اندروید ۴.۰ همچنین پشتیبانی از ارتباط Bluetooth Health Device Profile/HDP را معرفی کرد . با استفاده از این ویژگی شما میتوانید به اپلیکشن های ثالث مانند ابزارهای بی سیم پزشکی و حسگر ها در بیمارستانها ، مراکز تناسب اندام ، خانه ها و جاهای دیگر متصل شوید .

این اطلاعاتی بود که در مورد اندروید ۴.۰ از طریق PCWAR در اختیار شما قرار گرفت . البته مطمئنا ویژگیها و مشخصات نسخه ۴.۰ این سیستم عامل بیشتر از مطالب اعلام شده است . ما را از نظرات خود در مورد این سیستم عامل مطلع کنید .

Share Button
امین قهاری
2
۱۵

۱۵ Comments

 1. محمد ۰۸ دی ۱۳۹۰ ٫ ۱۲:۰۰

  امیدوارم Multitasking بهبود بیشتری داشته باشه، چون من وقتی دکمه هوم رو میزنم، ۶تا برنامه بیشتر نمیبینم؛ با ۱ گیگ رم باید خیلی بیشتر از اینها برنامه های باز داشته باشیم
  البته گاها باز هستن ولی در صفحه Multitasking نشان داده نمیشن
  در taskiller دیده میشوند

  • The Dark Knight ۱۳ دی ۱۳۹۰ ٫ ۱۴:۲۰

   دوست عزیز
   اون ها برنامه هایی هستن که شما اجرا کردین و دارن اجرا میشن که روشون کلیک کنین میان و ا گر نگه دارید یک منفی ظاهر میشه که میتونین اون پنجره رو ببندین.

 2. امین قهاری
  McManus
  ۰۸ دی ۱۳۹۰ ٫ ۱۳:۲۱

  البته این بررسی مربوط به نسخه ۴.۰ اندروید هست . مطمئنا توی نسخه ۴.۰ این مسئله بهتر شده .

 3. MesterM ۰۸ دی ۱۳۹۰ ٫ ۱۴:۰۱

  ممنون . معرفی خیلی کاملی بود .

 4. kayhanm
  kayhanm ۰۸ دی ۱۳۹۰ ٫ ۱۴:۱۳

  سپاس
  جالب بودش و کمی هم تکراری
  اما بیشتر به جزئیات رسیدم و کامل بود

 5. میلاد ۰۹ دی ۱۳۹۰ ٫ ۰۶:۴۷

  وقتی شما دکمه هوم را در آندروید میزنید آخرین برنامه های باز شده را میبینید و الزاما به معنی آن نیست که آن برنامه ها هنوز هم باز هستند. برای مدیریت برنامه های ران شده میتوانید از اپلیکیشن منیجر ها یا از تسک مینجر و برای بستن اپلیکیشن ها و سرویس ها میتوانید از تسک کیلر ها استفاده نمایید. آندروید یک پلتفرم است که میتوانید با توجه به قابلیت های سخت افزار خود آن را گسترش دهید. بسیاری از مزیت هایی که در این مقاله یاد شد از آندروید ۲.۲ به بالا با نصب نرم افزار های مربوطه قابل دستیابی هستند و چندان چیز عجیبی نبود. قابلیت های آندروید ۴ قابلیت های یک پلتفرم است و نه یک GUI. این اشتباهی است که خیلی از ادیتورهای آماتور انجام میدهند.

 6. امین قهاری
  McManus
  ۰۹ دی ۱۳۹۰ ٫ ۱۲:۲۱

  مطمئنا بعضی از ویژگی های این نسخه از اندروید در نسخه های قبلی هم وجود داشته و فقط ممکن هست بعضی از آنها بهتر و یا آپدیت شده باشند و یا حتی بدون تغییر وجود داشته باشد . یه مثال میزنم :
  فرض کنید در حال بررسی کامل ویندوز XP یا ۷ هستیم ، آیا این درست است که در مورد برنامه کاربردی Paint صحبت نشود ، فقط به این دلیل که این برنامه از نسخه ۹۵ یا ۹۸ همیشه همراه با ویندوز بوده است ؟

  ما در مورد اکثر جزئیات اندروید صحبت میکنیم چرا که در یک بررسی می بایست در مورد بیشتر جزئیات و امکانات آن صحبت شود . ضمن اینکه در تهیه این مطالب از وبسایت android.com استفاده شده که مطمئنا بالاترین مرجع و منبع در زمینه بررسی اندروید ۴.۰ می باشد . تشکر

 7. nima ۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ٫ ۰۱:۰۱

  سلام

  آقا هنوز نسخه ۴ نیومده بیرون ….

  اگه نیومده کی میاد …..

  ممنون میشم بگید.

  • حسین قهاری
   Godric ۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ٫ ۰۱:۱۵

   اندروید ۴ باید برای اسمارت فون و یا تبلت مورد نظر شما باید از طرف تولیدکننده عرضه شود. هنوز محصولات زیادی هستند که این آپدیت را دریافت نکرده اند.

 8. مینو ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ٫ ۱۴:۳۹

  بی اطلاعیه من رو ببخشید. ولی من یک htc Legend دارم و میخوام بدونم که آیا امکانش هست که آندروید این مدل گوشی های قدیمی تر رو بشه آپدیت کرد به ورژن های بالاتر ؟

 9. مينو ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ٫ ۱۴:۵۹

  سباسگذار از پاسخ. البته الان ورژن ۲.۲ آندروید رو دارم. و وقتى آپدیت میکنم, میگه آپدیت جدیدترى نیست. سوال من اینه که ممکنه بعد از عمومى شدن ورژن ۴ , امکانش خواهد بود که روى گوشى من هم نصب بشه؟ یا کلابیخیال بشم؟

 10. mina ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۱۷:۱۴

  سلام من گالکسی اس۲ سامسونگ دارم میشه به ورژن ۴ اندروید آبدید کنم و اگه امکانش هست
  چطوری این کارو بکنم آموزشش را از کدام سایت پیدا کنم
  با تشکر

  • پويا رحمانی
   Milano ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۱۸:۳۱

   من هم اس۲ دارم و خیلی علاقه دارم که به نسخه ۴ ارتقا بدم. حدود یک ماه پیش که سامسونگ نسخه نهایی ۴ رو برای اس۲ ارائه داد به سایت زیر رفتم و نسخه عربی رو دانلود کردم چون فعلا نسخه فارسی ارائه نشده و احتمالا به زودی اونم ارائه میشه. روی گوشی یکی از دوستام نصبش کردم راستش یه کم احساس سنگینی بهت دست میده و اون روونی نسخه ۲.۳ رو نداره شاید دلیلش این باشه که اس۲ کلا برای ۲.۳ طراحی شده. در هر صورت با زبان فارسی هم که مشکل داشت و مجبور شدیم فارسی ساز نصب کنیم که اونم زیاد جالب نبود و یه سری باگ داشت خلاصه به این نتیجه رسیدم که فعلا تا ارائه نسخه ۴ با زبان فارسی منتظر بمونم
   اینم سایتی که Firmware رو دانلود کردیم
   http://www.samfirmware.com

 11. sara ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ٫ ۲۲:۴۰

  سلام
  میخوام بدونم نحوه مدیریت حافظه ،مدیریت شبکه ، و مدیریت باتری و مدیریت فایل در سیستم عامل اندروید چگونه است ؟
  از چه سایتی می تونم مطلب بگیرم ؟
  ممنون

Leave a reply