When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

خودپردازهای جدید با اسکن دست کار خواهند کرد

قبل اینکه زندگی روزانه ما زیاد به تکنولوژی وابسته شود بخاطر سپردن یک رمز یا پسورد کار مشکلی نبود. اما امروزه گره خوردن زندگی روزانه و ارتباط مستقیم و غیر مستقیم هر کاری که انجام میدهیم به تکنولوژی داستان دیگری میباشد. استفاده از سرویس های مختلف، بخصوص اگر بخواهیم کارهایمان را از راه هایی انجام دهیم که سریع تر از روش های معمول باشد مانند بانکداری الکترونیکی و یا خرید آنلاین باعث میشود ما برای هر سرویس نیاز به پسورد و یا پین کد های مختلف داشته باشم و با بزرگ تر شدن دایره استفاده از این سرویس ها و خدمات، کار در بخش امنیت و رمز ها کمی مشکل می شود، بخصوص اگر بخواهید جانب امنیت را رعایت کنید و از رمز های یکسان استفاده نکنید.

ژاپن یکی از کشورهای پیشرو در ارائه اینگونه خدمات میباشد و همیشه از فعالان راحت تر کردن استفاده از این سرویس ها برای افراد بوده است. بتازگی سعی شده است تا با استفاده از تکنولوژی بیومتریک در دستگاه های خودپرداز یا ATM این امکان را به افراد بدهند تا از طریق اسکن کردن دستان بتوانند عملیات های مورد نظر خود را انجام دهند.

این دستگاه ها با خودپردازهای فعلی متفاوت میباشد و نیازی به استفاده از کارت برای تشخیص هویت افراد نیست و تمام چیزی که نیاز می باشد یک تاریخ تولد، رمزی ۴ رقمی و البته اسکن دست می باشد.

gizmag

Share Button
حسین قهاری
0
۵

۵ Comments

 1. محمد ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۲۰:۱۲

  به نظرم این ایده بیشتر از لحاظ امنیتی اهمیت داره تا سهولت در یاداوری رمز…در کل خیلی طرح خوبیه

 2. پويا رحمانی
  Milano ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۲۱:۰۴

  این ایده به هیچ وجه جهت سهولت طراحی نشده چون که در متن هم عنوان شده که علی رغم قرار گرفتن دست باید رمز ۴ رقمی هم وارد بشه در واقع یه مرحه اضافی نسبت به قبل به وجود اومده و مشکل بزرگ دیگه هم که داره اینه که شاید کسی بخواد کارتش رو به کسی دیگه بده که پول برداشت یا جابجا کنه. تکلیف چیه؟!!

 3. محمد مقدم
  mamad ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۲۲:۱۶

  اگه این تکنولوژی بیاد ایران خیلی خوب میشه و حداقل از دست این رمز های نا امن راحت میشیم… بنظرتون اگه فراگیر بشه کی میاد ایران!؟!؟!؟!؟

 4. behi ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۰۰:۱۸

  اگر رمز نباشه که سارقان دست طرفو قطع میکنن تمام داراییشو بالا میکشن! این طرح امنیت بالایی داره و نگرانی از گم کردن یا سرقت کارت اعتباری را از بین میبره.

  • mokhtar ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ٫ ۲۰:۳۴

   من هم دقیقا داشتم به همین موضوع فکر می کردم (:-

Leave a reply